Varşova Üniversitesi

Varşova

19 Kasım 1816 tarihinde kurulan Üniversite 2016 yılı itibarı ile 200. yılını kutlamaktadır. Varşova Üniversitesi Dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olarak ilk 500 sıralamasında yerini almıştır. Times Higher Education'ın ve Shanghai ranking de en iyi 500 sıralamasında yer alan üniversite, Başkent Varşova'nın kalbinde konumlanmıştır.Yine sıralamada Polonya'nın da en iyi üniversitesi olarak bilinmektedir. Aynı zamanda Doğu Avrupa'nın en köklü ve kaliteli üniversitesi olan Varşova Üniversitesi kendi öğrencilerinin okuldaki memnuniyetinden dolayı çok tercih edilmektedir.

Üniversite'nin güçlü yanlarını,

- Prestijli bir adının olması 

- Sağladığı imkanların çok olması 

- Kampüsü ve Konumu   olarak sıralamak mümkündür. 

TÜM PROGRAMLARIMIZ
Uluslararası İlişkiler
3.000 | 3 Yıl

Varşova Üniversitesi bünyesinde 6 semester , 20 ders ve seminerden oluşan programın bir de tez çalışması söz konusudur. Bütün dersler ingilizce olarak Avrupa ve Amerikali'nın tecrübeli hocaları tarafından verilmektedir. Bu program öğrenciyi sadece Uluslararsı İlişkiler bölümüne hazırlamaz, aynı zamanda Hukuk, işletme, tarih ve kültür alanında da yetiştirmektedir.

Bölümden mezun olan öğrencilerie , hukuk, politika ve ekonomi dersleri ile dünyayı anlamaları sağlanır. Bölümü tercih eden öğrencilerin iletişim yeteneklerinin güçlü, yerel ve dünya sorunlarına duyarlı olmaları beklenir.

Bu bölümden mezun olan öğrenciler genellikle; Diplomat, Uluslararası Örgütlerde ( Birleşmiş Miletler, Avrupa Birliği, UNESCO,  vb ..)  yönetici, AB ve Dışişleri  Bakanlıklarına  üst düzey memur veya Uluslararası alanda girişimci olarak karşımıza çıkmaktadırlar.

Detaylı Bilgi Talep Et
Arkeoloji
2.000 | 3 Yıl

Arkeoloji fakültesi Polonya'daki en büyük enstitü olarak Varşova Üniversitesi'nde yer almaktadır. Dünyanın farklı bölgelerinden gelen öğrencilere Uzman akademisyenler tarafından sunulan bu program son yıllarda büyüyerek, daha aktif hale gelmiştir. Arkeoloji eğitimi hem teorik hem de pratik olarak verilirken, Mediterian arkeolojisi üzerinde yoğun bir şekilde durulmaktadır. 


 

Dersler;

Arkeolojiye Giriş, Mısır arkeolojisi, Antik Yakın-Doğu Arkeolojisi, Antik Tarih ve YakınDoğu, Roma Arkeolojisi ve Antik Roma Şehirleri, Fotoğraf ve Çizim Sanatları , Methodoloji gibi bir çok değerli ve kaliteli ders yer almaktadır.

Detaylı Bilgi Talep Et
Amerikan Çalışmaları- Amerikan Dili & Edebiyatı
3.000 | 3 Yıl

Amerikan tarihi, kültürü ve Amerikan dili & edebiyatı üzerine dizayn edilmiş, profesyonel hocalar tarafından sunulan bu program ileri düzey bir bilgi birikimi sağlamaktadır. Bu bölümden mezun olan öğrenciler Amerika'nın kuruluş mücadelesinden itibaren, demokrasi ve insan hakları gelişimi, Amerikan kültürünün oluşması ve Amerikan Dili'nin yagınlaşması süreçlerini kapsar. Ayrıca Amerikan Edebiyatı'nın değerli eserlerini teker teker inceleme fırsatı sunmaktadır.

Detaylı Bilgi Talep Et
İngilizce Çalışmaları
2.500 | 3 Yıl

İngilizce Çalışmaları hem teorik hem de pratik, uygulamalı bir filoloji aynı zamanda edebiyat ve kültür atmosferinde gerçekleştirilen, Bütük Birtanya, Amerika Birleşik Devletleri,İrlanda, Kanada, Avustralia , Güney Afika Cumhuriyeti ve diğer ülkeleri inceler. Öğrencilere hem full time hem de seçmeli dersler ile öğrencinin istediği alanda uzmanlaşması sağlanır.   ingilizce enstitüsünde sadece hocalar değil, aynı zamanda uzmanlar da görev almaktadırlar. Öğretim görevlilerinin çoğunluğunu profesörler kapsamaktadır.


 

Programın amacı öğrencilere gelecekte iyi bir kariyer haritası çizmek ve onları bu alanda eksiksiz hazırlamaktır.

Detaylı Bilgi Talep Et
Psikoloji
4.700 | 3 Yıl

Varşova Üniversitesi Psikoloji Bölümünü 3+2 ile Master düzeyinde bitirme şansına sahip olabilirisniz. ilk 3 yıl Temel psikoloji eğitimi ile belli bir donanıma sahip olmanız ve akabinde son 2 yılda ileri düzey bir psikoloji bilimi birikimi ile mezun olmanız söz konusudur. Programda zorunlu almanız dersler ile seçmeli dersleriniz mevcuttur.Alıcağınız dersler ECTS ( European Credit Transfer System ) dediğimiz AB kredi sistemine dayanmaktadır. Bu bölümden mezun olabilmeniz için almanız gereken belli bir kredi söz konusudur. Lisans + Master düzeyinde toplamda 5 yıllık bölümden mezun olabilmek için 300 kredi almanız gerekmektedir.

Zorunlu dersleri şu şekilde sıralamak mümkün ;

1. Clinical Psychology
2. Cognitive Psychology
3. Biological Bases of Behaviour
4. Psychology of Personality, Emotions, Motivation and Individual Differences
5. Developmental and Educational Psychology
6. Social Psychology
7. Methodology, Statistics and Psychometrics
8. Interdisciplinary courses
 


 

Detaylı Bilgi Talep Et
Felsefe'de Farkındalık , Değer, Oluşum
2.000 | 3 Yıl

The origins of university–level philosophy teaching in Warsaw date back to the days of the Collegium Nobilium (opened in 1740), and the Knights’ School (founded in 1865 by King Stanislaus Augustus). Philosophy blossomed in the first half of the 20th century, at which time the chairs of philosophy at University of Warsaw were held by such famous representatives of the Lvov–Warsaw School as Jan Łukasiewicz and Stanisław Leśniewski (logicians), Władysław Tatarkiewicz (specialising in aesthetics and the history of European philosophy) as well as Tadeusz Kotarbiński (who developed praxiology). During this period, qualifications were granted to Alfred Tarski (logician who, after World War II, worked in the US), as well as Maria Ossowski (ethicist) and Stanisław Ossowski (specialising in aesthetics and sociology).

In the post–war period, the greatest figure in Warsaw Philosophy was that of Kazimierz Ajdukiewicz (metaphysician and logician).

The Institute of Philosophy consists of the following departments: Aesthetics, Analytic Philosophy, Epistemology, Ethics, History of Ancient and Medieval Philosophy, History of Contemporary Philosophy, History of Modern Philosophy, History of Polish Philosophy, Logic, Logical Semiotics, Philosophy of Culture, Philosophy of Politics, Philosophy of Religion, Philosophy of Science, Social Philosophy, and sections: French Philosophy Section and Studies in German Philosophy Section.

The institute students have at their disposal the combined library collections of University of Warsaw’s Philosophy and Sociology Faculty, the Philosophy and Sociology Institute of the Polish Academy of Science and the Polish Philosophical Society — the largest collection of this type in this part of Europe — as well as digital archives, internet databases and other electronic research tools.

Detaylı Bilgi Talep Et
Uluslararası İlişkiler
4.000 | 4 Yıl

Rules of recruitment for doctoral studies in the academic year 2017/2018
Full-time studies in English

 

Description of the recruitment procedure:

Admission on the basis of the complete set of delivered documents

 Faculty of Political Science and International Studies

 1. Authorisation to award the following academic degrees:
  Doctor of Social Sciences in the field of political science, Doctor of Social Sciences in the field of safety, Doctor of Social Sciences in the field of public policy
 2. Specializations/disciplines:

– „International Relations and Governance”;

– „Security Studies” ;

– the PhD student can also pursue an interdisciplinary path

 1. Duration of studies: 4 years; PhD students who manage to realize the full program of study and prepare a doctoral thesis can graduate in 3 years
 2. Form of studies: full-time (paid)
 3. Maximum number of students to be admitted: 20 (min. of 10 students are required to start the programme)
 4. Required documents:
  a) application for admission to the Rector of the University of Warsaw including the candidate’s agreement to the financial terms (download)
  b) Master’s degree diploma with the programme of studies (original and English versions);
  c) Bachelor’s degree diploma with the programme of studies (in order to establish equivalence to – or validate as – a Master’s degree thus making the applicant eligible for admission to the studies);
  d) description of the applicant’s research interests or a preliminary outline of the doctoral thesis( in both cases: together with a list of scientific literature related to the research interests – approx. 10-20 positions);
  e) confirmed information on the applicant’s scientific activity (participation in conferences, scientific clubs and associations, publications) for the last 2 years;
  f) CV;
  g) personal questionnaire (download);
  h) copy of the passport;
  i) 2 photos (3.5cm/4.5cm);
  j) information on foreign language skills, especially English language skills (certificates, diploma; optionally: the applicant’s declaration of the attained level of language skills in the given foreign language).
 5. Time for filing documents:

to 30 June 2017; if not completed the limit of places: an additional recruitment can be announced

 1. Place for filing documents:

Office of the doctoral studies, Krakowskie Przedmieście 3 Str., room no. 200.

In the case of sending documents in electronic version, each document must be submitted in a separate file in PDF format to the following address: [email protected]

 1. Date of the announcement of the results:to 7July 2017
 2. Place of the announcement of the recruitment results:
  Website of the Faculty of Political Science and International Studies (www.wnpism.uw.edu.pl)
 3. Date of commencement of doctoral studies: 2 November 2017

Applicants failing to submit all the required documents by the set deadline will be removed from the candidate list.

Master’s degree diploma (original or official copy) should be submitted before thedate of commencement of the Ist year of the doctoral studies (2 November 2017).

The studies are paid. Tuition is EUR 4000,- for the academic year (plus EUR 200,- fee for the first year). It is possible to pay in 2 installments for the academic year after approval by the Dean of Faculty of Political Science and International Studies, University of Warsaw at the written request of the student.

 

Detaylı Bilgi Talep Et
Arkeoloji
2.000 | 1.5 Yıl

Arkeoloji fakültesi Polonya'daki en büyük enstitü olarak Varşova Üniversitesi'nde yer almaktadır. Dünyanın farklı bölgelerinden gelen öğrencilere Uzman akademisyenler tarafından sunulan bu program son yıllarda büyüyerek, daha aktif hale gelmiştir. Arkeoloji eğitimi hem teorik hem de pratik olarak verilirken, Mediterian arkeolojisi üzerinde yoğun bir şekilde durulmaktadır.

Dersler;
Arkeolojiye Giriş, Mısır arkeolojisi, Antik Yakın-Doğu Arkeolojisi, Antik Tarih ve YakınDoğu, Roma Arkeolojisi ve Antik Roma Şehirleri, Fotoğraf ve Çizim Sanatları , Methodoloji gibi bir çok değerli ve kaliteli ders yer almaktadır.
 


 

Detaylı Bilgi Talep Et
Analitik Kimya
5.200 | 1.5 Yıl

Varşova Üniversitesi Kimya Fakültesi büyük bir teknolojik araştırma ve eğitim fakültesidir. Analitik kimya, Biyo-kimya, Fiziksel kimya, Organik ve Nükleer kimya alanları mevcuttur. Ulusal ve Uluslararası araştırmaları ile Varşova Üniversitesi tam bir araştırma merkezidir. 

Detaylı Bilgi Talep Et
Nükleer Kimya
5.200 | 1.5 Yıl

Varşova Üniversitesi Kimya Fakültesi büyük bir teknolojik araştırma ve eğitim fakültesidir. Analitik kimya, Biyo-kimya, Fiziksel kimya, Organik ve Nükleer kimya alanları mevcuttur. Ulusal ve Uluslararası araştırmaları ile Varşova Üniversitesi tam bir araştırma merkezidir.

Detaylı Bilgi Talep Et
Organik Kimya
5.200 | 1.5 Yıl

Varşova Üniversitesi Kimya Fakültesi büyük bir teknolojik araştırma ve eğitim fakültesidir. Analitik kimya, Biyo-kimya, Fiziksel kimya, Organik ve Nükleer kimya alanları mevcuttur. Ulusal ve Uluslararası araştırmaları ile Varşova Üniversitesi tam bir araştırma merkezidir.

Detaylı Bilgi Talep Et
Uluslararası Ekonomi
2.100 | 1 Yıl

21. yy global ekonomide Uluslararası Ekonomi üzerine master son derece önem arz eden bir programdir.  Varşova Üniversitesi Uluslararası Ekonomi Master programı hızlı değişen küresel ekonomi ve ekonominin fonksiyonlarını takip ederken, mezunlarını uluslararası ekonomi ve uluslararası markete hazırlar.. Bu bölüm ranking olarak   Varşova Üniversitesi bünyesinde son derece kaliteli olarak verildiği için 1 numaradır.

Öğrenciler çift diploma olarak da bu programı alabilir, başka bir avrupa birliği ülkesi diplomasını da alabilirler. 

Detaylı Bilgi Talep Et
Politika Bilimi
3.000 | 1.5 Yıl

Politika ve Diploması ağırlıklı verilen bu program öğrencileri Uluslararası arenada Diplomasi, Uluslararası hukuk ve Modern siyaset üzerine geliştirmeyi hedefleyen bir yapıya sahiptir. Bu programa başvurmak isteyen öğrencilerin İktisadi ve idari bilimler fakültesi lisans mezunları olmaları, onlara avantaj sağlayacaktır. Zira Politika Bilimi'nin kendi terminolojisi ve alt yapısı söz konusudur.

Detaylı Bilgi Talep Et
TESOL Eğitimi
2.000 | 1 Yıl

1 yıllık dizayn edilmiş bu program daha çok ingilizce öğretmenlik becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için kaçınılmaz bir fırsat sunuyor. Varşova Üniversitesi 2014 den beri her yıl Polonya'nın en iyi Eğitim Fakültesine sahip olduğunu kanıtlamakla beraber, Öğretmenlik anlamında cok başarılı bir formasyon gerçekleştirmektedir. Fiyatı itibarı ile gayet makul olan bu programı ingilizce öğretmenliği, ingiliz dili ve edebiyatı, Amerikan Dili edebiyatı mezunu öğrencilere öneriyoruz.

Detaylı Bilgi Talep Et