University of Lodz

Lodz

Polonya’nın en saygın üniversitelerin’den olan Lodz Üniversitesi eğitime önderlik eden bir kuruluştur. 1945 yılında kurulmuştur. Üniversitede 12 fakultede 90 birimde 165 farklı dalda eğitim vermektedir. Üniversite birçok farklı dalda doktora ve master programları ile beraber programlar dahilinde 56‘ den fazla ders seçeneğide sunmaktadır ve programlar ESF tarafından finanse edilmektedir. Her sene 10.000 den fazla öğrenci Lodz Üniversitesin’den mezun olmaktadır. Değişim öğrenci programı öğrencileride dahil toplam 90 ülkeden öğrenciler üniversitemizde eğitim görmektedirler. Bu uluslararası atmosfer kültürel farklılıkları hem üniversitede hemde şehirde yaşamanıza olanak sağlıyor.

Üniversitede 32.000 öğrenciye karşılık 611 üst düzey olmak üzere toplam 2,214 öğretim görevlisi bulunmaktadır. Üniversite sadece yüksek eğitim kalitesi sebebiyle değil aynı zamanda Lehçe, İngilizce, Fransızca veya Rusça programlarda sunduğu modern ve çağa uygun, global piyasanın ihtiyaçlarıyla örtüşen eğitim dalları sebebiylede tercih edilmektedir. Kurumumuz akademik yıl boyunca birçok organizasyona ev sahipliği yapmaktadır, alanında uzman politikacılar, iş adamları ve kültur temsilcilerini bu davetlerde biraraya getirmektedir. Üniversitemiz hukuk, yönetim ve ekonomi gibi dallar öncelikli olmak üzere Polonya’nın en iyi birkaç üniversitesinden biridir. Üniversitemizde, QS Dünya Üniversiteleri Sıralamalarındayer alan altı Polonya Üniversitesinden biridir

Lodz Üniversitesi bünyesinde Polonya’nın en eski yabancılar için Lehçe okulunu barındırmakta olup kuruluş tarihi 1952 senesinden bu yana 22.000 mezun vermiştir. Dil okulu 1, 5 ve 9 aylık kurslar sunmakta ve ileriki hayatında Lehçeyi aktif kullanmak isteyen öğrencilere olanak sunmaktadır. Okulda Lehçe eğitimin yanında tarih, coğrafya, biyoloji, kimya, fizik, matematik ve felsefe dersleride sunulmakta, bu şekilde Üniversitede eğitim görülecek dal için Lehçe temel eğitim ihtiyacı karşılamaktadır.

Lodz şehri Polonyanın tam merkezinde bulunmaktadır ve başkent Varşovaya sadece 125 km mesafededir. Bugün modernleşen yüzüyle ön plana çıkan şehir Avrupa’nın en büyük alışverişmerkezleri listesine iki alışveriş merkezi sokmuştur. Bugün yapımına devam edilen merkez tren istasyonuda Lodz şehrinin yakında Avrupanın en büyük nakliye merkezlerinden biri olmasını sağlayacaktır. Lodz’un endüstriyel geçmişi  Polonya, Yahudi, Alman ve Rus temelli çok zengin bir kültürel çeşitliliği içinde barındırır. Şehrin kendine has mimarisi ve tarihi turistlerin yoğun ilgisini çekmektedir. Lodz’un mimarisinin geçmişi 19. yüzyılda tekstil endüstrisinin gelişme sürecine dayanmaktadır, şehir o dönemde fabrika bacalarının vaad edilmiş toprağı olarak adlandırılmaktaydı. Lodz aynı zamanda dünya sinemasına malolmuş Roman Polanski ve Krysztof Kielowski gibi isimleri yetiştirmiştir.

TÜM PROGRAMLARIMIZ
Mathematics
2.500 | 3 Yıl

BA in MathematicsrnSpecialization: Financial MathematicsrnInstitution Faculty of Mathematics and Computer Science, University of LodzrnName of thernprogrammernBSc in MathematicsrnSpecialization: Financial MathematicsrnDegree tornobtainrnBachelor of Science in MathematicsrnDuration 6 semesters (3 academic years)rnLanguage ofrninstructionrnEnglishrnECTS points 183rnProgrammerndescriptionrnA graduate of mathematics with a specialization in Financial Mathematics isrnfamiliar with basic statistical methods, the fundamentals of microeconomicsrnand insurance. She/He also gained the ability to use mathematical tools inrninsurance problems and data analysis.rnGraduates have the knowledge and skills to use databases, use spreadsheetsrnand specialized software to perform calculations, experiments, simulations,rnand data analysis.rnThese studies in particular prepare for the job of actuary.rnAn actuary is a business professional who deals with the measurement andrnmanagement of risk and uncertainty.rnThe main subjects are among others:rn• Introduction to Insurancern• Microeconomicsrn• Pricing in Discrete Market Modelsrn• Life Insurance MathematicsrnNon-Life InsurancernTuitionrnThe charge of 2000 PLN/year applies for Polish and the EU/EFTA citizens. 2500rnEUR/year for students from outside the EU/EFTA, exclusive of an additionalrn120 EUR charge that covers administrative fee. For students of Polish originrnthe tuition is reduced by 50%.rnPlease check UL website for updates about payments.rnDeadline forrnapplicationrn15 July 2018 rnRequirementsrnA high school diploma, a transcript of records showing the subjects/gradesrnand a certificate of proficiency in English for foreigners (unless thernsecondary education was taught in English) are required. For detailedrninformation about the admission procedure please visit: www.iso.uni.lodz.plrnContactrnFaculty of Mathematics and Computer Science, University of LodzrnAddress: ul. Banacha 22, 90-238 Łódź, PolandrnPhone: +48 42 635 59 49rnFax: +48 42 635 42 66rnE-mail: [email protected] math.uni.lodz.plrnInternational Students Office of the University of LodzrnAddress: ul. Uniwersytecka 3, 90-137, Lodz, PolandrnPhone: +48 42 635 42 37rnFax: + 48 42 635 47 89rnE-mail: [email protected]www.iso.uni.lodz.plrnrn

Detaylı Bilgi Talep Et